HAKKIMDA

Gülşah İkbal Cesur, Kimdir?

1981 de İstanbul da doğdu ilk ve orta öğretimini Bodrum da tamamladı Liseyi İzmir özel Türk kolejin de okudu  .DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Tezhip ana sanat dalından 2001- 2002 yılında başarıyla mezun oldu.

Üniversite süresinde stajlarını İzmir de grafik tasarım , Düzce de hak ve meneviş işi ve İstanbul da ünlü cilt ustası Mehmet Ali Kunduracıoğlu nun yanında cilt yapımı ve cilt restorasyonu üzerine tamamladı. Bitirme tezini son staj konusu olan cilt yapımı ve restorasyonu üzerine uygulamalı olarak tamamladı yapmış olduğu çalışmalarda kendi tasarımı olan cilt çalışması İzmir de EGE Üniversitesi tarafından açılan Türkiye nin ilk kağıt ve kitap sanatları müzesin de sergilenmektedir.

2003 yılın da dünyaca ünlü çini ustası İsmail Yiğit in atölyesinde çini çalışmalarını devam ettirerek takı pano , tabak ve vazolarda özgün çalışmalar yapmıştır.

Ecdat yadigarı olan tezhip, minyatür ve ebru çalışmalarında geleneğe uygun olarak toprak boyalar ,altın, guaj ,akrilik ve taş sulu boyalarla çalışmalarına devam etmektedir.

Hat sanatı üzerine almış olduğu eğitimini DEÜ öğretim görevlisi Doç dr Aynur Maktal dan dersler alarak devam ettirmektedir .Eğitimini almış olduğu konular ve görsel sanatlar ile ilgili DEÜ. Eğitim Fakültesinden 2011-2012yılında pedegojik   formasyon eğitimini almıştır.

Üniversite de Sabri Mandıracı nın öğrencisi DEÜ GSF öğretim görevlisi Özkan Birim den almış olduğu ebru eğitimine ,ebru sanatçısı İlker Selimler den aldığı özel dersler le ebru çalışmalarına devam etmektedir.

 İlk kişisel sergisini 19 yaşında 2000 yılında açan sanatçı Hadi gari art galeri, Bodrum  belediyesi sanat galerisi  ,Haluk Elbe sanat galerisi olmak üzere 17 ayrı kişisel sergi ve pek çok karma sergiye katılmıştır.

 2009 _2017 yıllarında Gaziemir Belediyesi ve Gaziemir Halk eğitim Merkezi işbirliğinde açılan kurslarda Hat, Minyatür, Tezhip ,Ebru ve cini alanlarında dersler vermiştir. Çalışmalarına Güzelbahçe’de Gülşah İkbal Sanat Atölyesinde devam etmektedir.

DEÜ GSF Enstitüsünde yüksek lisansına devam etmektedir.Sanatçı evli ve  üç çocuk annesidir.

Bu sanat dallarının gelecek nesillere doğru bir şekilde öğretebilmek ,sevdirebilmek ve tanıtabilmek en büyük hedefidir….

İrtibat gulsahozkeskin@gmail.com    05324322179